Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΣ ΝΟΤΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Τετάρτη 25 Ιανουαρίου μας τίμησε με την παρουσία του ο σπουδαίος Έλληνας κιθαριστής και μουσικοσυνθέτης Νότης Μαυρουδής.

Οι μαθητές και μαθήτριες του τμήματος Α4 πήραν συνέντευξη από το δημιουργό, για τον οποίο ετοιμάζουν σχετικό αφιέρωμα στο πλαίσιο της Ερευνητικής τους Εργασίας.

Στη συνάντηση αυτή παρευρέθηκαν, εκτός από τους μαθητές και τις μαθήτριες (Σπυροπούλου Μαριάννα, Φέζο Παναγιώτη, Παπαδοπούλου Βιολέτα, Πετροπούλου Παναγιώτα, Σταγάκη Ηλέκτρα), η Συντονίστρια - Καθηγήτρια του Προγράμματος Μπερτιζλιάν Βερονίκ, η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Λαδά Ασπασία, ο Διευθυντής Ζεϊμπέκης Κωνσταντίνος και ο Υποδιευθυντής Καλαϊτζάκης Στέλιος.

Ο μαθητής της Γ' Λυκείου Βλάχος Γιάννης επιμελήθηκε τη μικροφωνική εγκατάσταση και ο μαθητής Τσούκο Διονύσης του Α4 μαγνητοσκόπησε τη συνέντευξη.

•Τελευταία Ενημέρωση στις ••Κυριακή•, 05 •Φεβρουάριος• 2017 20:07••