ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                 Προς τη  Διεύθυνση

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ                                            Β/θμιας Εκπ/σης Πειραιά

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ.                                                                  Ελ. Βενιζέλου 35

ΠΕΡΙΦ.  Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                 18534 ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ                                         ΚΟΙΝ. ΠΛΗΝΕΤ  Πειραιά

2o  ΓΕΛ  ΝΙΚΑΙΑΣ

Πέτρου Ράλλη & Κασταμονής 48 - Τ. Κ. 18450 ? Νίκαια                               Αρ. πρωτ.

Τηλ./Fax: 210-4912177 ? Τηλ./Fax: 210-4930424

Email: •Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.•                                                                 Νίκαια 12-1-2016

Πληροφορίες: ΖΕΙΜΠΕΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΘΕΜΑ :  Σχολική εκδρομή στην ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ.

Παρακαλούμε να μας στείλετε κλειστή προσφορά μέχρι   και   20/01/2016 για την 4μερη εκδρομή που προτίθεται να κάνει η Α & Β ΄ τάξη του σχολείου μας από 07/04/2016 έως και 10/04/2016 στην ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ  και θα συμμετέχουν   130  μαθητές περίπου. Η μετάβαση και επιστροφή θα γίνει ακτοπλοϊκώς. Η προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει τα παρακάτω:

Μεταφορά από το χώρο του σχολείου στο λιμάνι του Πειραιά κατά την αναχώρηση και αντιστρόφως κατά την επιστροφή.

Ακτοπλοϊκά εισιτήρια για την διαδρομή Πειραιάς  ? Σαντορίνη ? Πειραιάς σε οικονομική θέση .

Διαμονή σε ξενοδοχείο 4* ή 5* σε απόσταση όχι μεγαλύτερη των 5χλμ. από τα Φηρά. Τα δωμάτια των μαθητών να είναι τρίκλινα - τετράκλινα και των συνοδών καθηγητών μονόκλινα. Υποχρεωτική ημιδιατροφή ( πρωινό και δείπνο ) σε μπουφέ εντός του ξενοδοχείου. Όλοι οι μαθητές να διαμένουν στο ίδιο ξενοδοχείο. Δεν θα επιτραπεί ο χωρισμός σε δύο ξενοδοχεία ανεξάρτητα αν αυτά είναι διπλανά .

Πούλμαν πολυτελή με πρόσφατο έλεγχο ΚΤΕΟ και έμπειρους οδηγούς , σύμφωνα με την 28933/Γ2/23-3-04 εγκύκλιο του ΥΠΕΠΘ, τα οποία θα είναι επί πλέον στη διάθεσή μας για 3 πιθανές νυκτερινές εξόδους των μαθητών.

Ξενάγηση από επίσημο ξεναγό στο Ακρωτήρι.

Ασφάλεια ταξιδιού ( ταξιδιωτική ασφάλιση και ασφάλεια αστικής ευθύνης).

Υπεύθυνος του πρακτορείου να συμμετέχει στην εκδρομή.

Οι συνοδοί καθηγητές θα είναι 6 .

Θα γίνει παρακράτηση του 25% του συνολικού ποσού ως εγγύηση, το οποίο θα αποδοθεί την επομένη της επιστροφής.

Στην προσφορά θα πρέπει υποχρεωτικά να υπάρχουν για την συμμετοχή στο διαγωνισμό τα εξής:

· Έγγραφη επιβεβαίωση διαθεσιμότητας δωματίων για το σχολείο μας από τα ξενοδοχεία που θα προταθούν.

· Κατάθεση υπεύθυνης δήλωσης από το πρακτορείο, ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

· Ασφαλιστική ενημερότητα του γραφείου σε ισχύ.

· Φορολογική ενημερότητα του γραφείου σε ισχύ.

· Εγγυητική επιστολή τραπέζης το ποσό των ? 4000 για συμμετοχή στον διαγωνισμό.

Οι προσφορές που δεν θα έχουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά θα αποκλειστούν.

Οι προσφορές πρέπει να είναι κλειστές και να φτάσουν στο σχολείου μέχρι την 20/01/2016 και ώρα 12:00 π.μ το αργότερο.

Η επιτροπή πέραν της τιμής, θα συνεκτιμήσει την ποιότητα των προσφερομένων παροχών και δεν υποχρεούται να επιλέξει το πρακτορείο που μειοδοτεί.

Ζεϊμπέκης Κωνσταντίνος

•Τελευταία Ενημέρωση στις ••Τρίτη•, 12 •Ιανουάριος• 2016 19:55••