ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΠΡΟΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ

Στα πλαίσια των πολιτιστικών δράσεων της Βιβλιοθήκης Νίκαιας -Αγ. Ι. Ρέντη λειτουργούν στη Βιβλιοθήκη Νίκαιας - για πέμπτη συνεχή χρονιά - δυο Λέσχες Ανάγνωσης (πρωινή/απογευματινή), προκειμένου να προσφερθεί η δυνατότητα ουσιαστικής επικοινωνίας των δημοτών μέσω του βιβλίου, ενισχύοντας την αναγνωσιμότητα και διευρύνοντας τα όρια της.

Στις μηνιαίες συναντήσεις της Λέσχης οι αναγνώστες μέλη έχουν την ευκαιρία να διαβάζουν, να μελετούν και να συζητούν με αφορμή το βιβλίο, αποκτώντας έτσι εκτός από την ατομική και μια συλλογική αναγνωστική εμπειρία που σκοπό έχει να μορφώσει, να τέρψει, να ψυχαγωγήσει.

Το να μοιραζόμαστε τη γνώση είναι ένας πνευματικός πλούτος ανεκτίμητος και μια δυναμική μορφή αντίστασης στην κρίση. Αν επιθυμείτε να γίνετε μέλη των Λεσχών Ανάγνωσης, δηλώστε έγκαιρα τη συμμετοχή σας στη Βιβλιοθήκη, στην υπεύθυνη του προγράμματος Ειρήνη Ρηνιώτη (210-4922587 και 210-4936680).

•Τελευταία Ενημέρωση στις ••Πέμπτη•, 22 •Οκτώβριος• 2015 09:16••