ΕΠΑΙΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΠΑΝΕΛ. ΜΑΘ. ΔΙΑΓ. ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ

Αγαπητοί συνάδελφοι και συναδέλφισσες,

Σας ευχαριστούμε για μια ακόμη φορά για τη συμμετοχή σας στον τρίτο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ταινιών μικρού μήκους. Ο τεράστιος αριθμός των ταινιών φέτος (πάνω από 300) μεγάλωσε τον ανταγωνισμό που εκ των πραγμάτων εμπεριέχει και στοιχεία αδικίας καθώς δεν είναι κοινή η αφετηρία όλων των σχολείων, ούτε η εμπειρία όλων των συναδέλφων ίδια ούτε καν τα μέσα και οι πόροι για τη δημιουργία της ταινίας. Βέβαια ξέρουμε όλοι ότι πέρα από το διαγωνιστικό κομμάτι οι μαθητές μας αλλάκαι εμείς κερδίσαμε πολλά από όλη αυτή την εμπειρία μια που εξοικειωθήκαμε με ένα εκπληκτικό παιδαγωγικό εργαλείο που ενθουσιάζει τα παιδιά ενεργοποιώντας πολλές τους δεξιότητες. Επισυνάπτουμε βεβαίωση για τους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς και έπαινο για τους μαθητές. Είναι σε μορφή pdf, θα πρέπει, λοιπόν, να τα τυπώσετε και να τα δώσετε στους εκπαιδευτικούς και μαθητές σας. Ευχόμαστε σε όλους σας καλό καλοκαίρι και δίνουμε ραντεβού για τον επόμενο διαγωνισμό. Καλό καλοκαίρι!

ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Υ.Γ. Θα θέλαμε πολύ να μπορούσαμε να σας στείλουμε τυπωμένες τις βεβαιώσεις και τις επαίνους, αλλά 7.200 έπαινοι (έγχρωμοι), 550 βεβαιώσεις εκπαιδευτικών (έγχρωμες) και δαπάνες ταχυδρομείου για 330 πακέτα!! θα ισοδυναμούσαν με κόστος μεγαλύτερο από τον ίδιο τον διαγωνισμό. Γι' αυτό παρακαλούμε για την κατανόησή σας...

Μπορείτε να δείτε την ταινία κλικάροντας εδώ

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη κλικάροντας εδώ